Kompleksowy przewodnik po stali nierdzewnej

Właściwości i zastosowania

Do wytwarzania różnego rodzaju elementów wykorzystuje się specjalny materiał zdobywający uznanie dzięki licznym zaletom. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat właściwości stali nierdzewnej, czyli specjalnie opracowanego stopu żelaza, chromu i węgla. Stal nierdzewna znajduje liczne zastosowania w wielu gałęziach przemysłu i jest chętnie wybierana do rozmaitych realizacji.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się stal nierdzewna?

Materiał ten nie bez przyczyny znajduje zastosowanie w wielu branżach. Stal nierdzewna charakteryzuje się bowiem takimi właściwościami jak:
• odporność na korozję oraz działanie skrajnych temperatur i żrących substancji o kwaśnym pH,
• elastyczność i plastyczność przekładające się na łatwość obróbki,
• wysoki poziom trwałości i wytrzymałości,
• łatwość czyszczenia,
• estetyczny wygląd.
Ze względu na bardzo korzystne właściwości materiał ten można bez przeszkód zastosować do produkcji rozmaitych wyrobów wykorzystywanych w budownictwie, architekturze, branży gastronomicznej i nie tylko.

Do czego używa się stali nierdzewnej?

Podstawowym zastosowaniem tego materiału jest wykorzystanie go to produkcji rozmaitych elementów konstrukcyjnych: (i tu wykorzystywane są głownie blachy, pręty, rury, płaskowniki, profile czy  kątowniki).  Ponadto stal ta jest wykorzystywana do wytwarzania sprzętu przeznaczonego dla gastronomii i branży chemicznej, a także do produkcji urządzeń procesowych, armatury i kołnierzy.

Dzięki licznym korzystnym właściwościom materiał znajduje wiele zastosowań w rozmaitych branżach.

Osoby zainteresowane zamówieniem wyrobów z tego materiału zapraszamy do zapoznania się z ofertą
firmy Austenit Stal Handel z Bydgoszczy. Zapewniamy dostępność różnych nierdzewnych artykułów i zajmujemy się cięciem oraz szlifowaniem metalowych tworzyw.